eko family

Kolektory słoneczne HEWALEX

 

Oferowane przez  Firmę EKOEMITER kolektory polskiego producenta Firmy  HEWALEX
posiadają atesty jakości SOLAR KEYMARK.

Kolektory tej firmy charakteryzują się doskonałą sprawnością, wydajnością i najlepszą ceną na rynku.


 

 

SOLAR KEYMARK to znak jakości dla produktów solarnych potwierdzający zgodność wyrobów z wymaganiami norm europejskich EN 12975 i EN 12976. Składają się na niego testy osiągów i trwałości kolektorów oraz inspekcja linii produkcyjnej, która aby zapewnić stałą jakość wyrobów powtarzana jest co roku. Kolektory do testów wybierane są losowo z produkcji bezpośrednio przez organ testujący.

Certyfikat jakości KEYMARK otrzymały wszystkie kolektory Firmy HEWALEX.

  

DORADZIMY - ZAPROJEKTUJEMY- POMOŻEMY W FORMALNOŚCIACH BANKOWYCH - SPRZEDAMY NAJLEPSZY SYSTEM SOLARNY DLA DANEGO GOSPODARSTWA  - DOSTARCZYMY - SPRAWNIE I PROFESJONALNIE ZAINSTALUJEMY.

 


KOLEKTORY PRÓŻNIOWE


   


Kolektor próżniowy pochłania światło rozproszone. Kolektory te umożliwiają efektywne wykorzystywanie energii słonecznej, w ciągu całego roku oraz uzyskanie oszczędności do 80% kosztów podgrzewania ciepłej wody użytkowej i obniżenia do 40% kosztów centralnego ogrzewania.


ZALETY KOLEKTORÓW PRÓŻNIOWYCH

 • Wysoka sprawność
 • Całoroczna wysoka wydajność energetyczna
 • Izolację pełni próżnia szczelnie zalana szkłem Obudowy i uchwyty z materiałów odpornych na korozję - aluminium
 • Najkorzystniejsza cena na rynku !!!!!!
 • Szybki zwrot kosztów inwestycyjnych
 • Najwyższa technologia produkcji, potwierdzona certyfikatami


 

KOLEKTORY PŁASKIE CIECZOWE

 


   

Kolektory płaskie należą do rozwiązań prostych i popularnych oraz niezwykle atrakcyjnych pod względem finansowym. Posiadają unikalny sposób łączenia absorbera z rurkami miedzianymi, dając tym samym optymalny efekt przewodzenia ciepła. Ich zastosowanie pozwala skutecznie podgrzać wodę użytkową oraz wodę basenową.

 

 

 

W dobie coraz droższych surowców naturalnych takich jak:
ropa naftowa, gaz, olej, energia elektryczna, te alternatywne urządzenia przyczyniają się do oszczędności finansowych w domach użytkowników.

Już od pierwszego dnia eksploatacji, kolektory pracują na zdecydowaną różnicę w wysokości opłat za energię.


 

ZALETY KOLEKTORÓW PŁASKICH CIECZOWYCH

 • Wysoka sprawność
 • Wysoka wydajność energetyczna
 • Długa żywotność-materiały odporne na korozję
 • Najkorzystniejsza cena na rynku !!!!
 • Estetyczne i lekkie, wykonane z aluminium i szkła
 • Szybki zwrot kosztów inwestycyjnych
 • Najwyższa technologia produkcji, potwierdzona certyfikatami

 

 

 

"Sercem"kolektora słonecznego jest absorber a w szczególności powierzchnia absorpcyjna - pochłaniająca promieniowanie słoneczne.

 

 

 

Od czego zależy sprawność kolektora słonecznego?

 

Sprawność kolektora słonecznego zależy ściśle od parametrów pracy odgrywających wpływ na jego straty cieplne. Oznacza to przede wszystkim, że efekt pracy będzie tym korzystniejszy, im niższa będzie temperatura absorbera (i zarazem różnica temperatury między absorberem, a otoczeniem). Najkorzystniejsze efekty uzyskują kolektory słoneczne pracujące w systemach niskotemperaturowych, a więc w szczególności dla podgrzewania wody basenowej.

Sprawność kolektorów KS 2000

Porównanie sprawności i wydajności cieplnej kolektora płaskiego Hewalex KS2000 TLP dla nasłonecznienia Eg = 1000 W/m2 i temperatury powietrza 30oC. Wartości określone dla temperatury absorbera 50oC oraz 80oC. Różnica w sprawności i jednostkowej wydajności cieplnej dla dwóch przypadków pracy wynosi około 18%.

Przyjmuje się, że średnie dzienne zużycie ciepłej wody dla 4-osobowej rodziny wynosi 280 l., a potrzebna energia na jej podgrzanie to 7150 kWh. Zakładając cenę prądu 0,50* zł za kWh łatwo obliczymy, że koszt ogrzewania wody użytkowej wyniesie ok. 3575,00zł.

Kolektory próżniowe pokrywają 67% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę, co zmniejsza nasze wydatki na energię elektryczną aż o 2395 zł!. Ogrzewając wodę w kotle na olej opałowy uzyskamy jeszcze większe oszczędności, które skrócą okres zwrotu kosztów inwestycji zaledwie do kilku lat.


 

Ekoemiter
02-249 Warszawa
ul Gen. Sosnkowskiego 17/12
tel +48 022 8 676 603
tel. kom. 0 602 660 853
realizacjastudiofabryka.pl