eko family

Kotłownie

KOTŁOWNIE - PROPOZYCJE ROZWIĄZAŃ

Poniżej przybliżamy Państwu jedynie zarys pewnych rozwiązań grzewczych.
Naszym klientom oferujemy kotłownie przygotowane indywidualnie pod konkretne potrzeby i możliwości.

Zawsze kierujemy się korzyściami dla naszych klientów:
Jakością, wydajnością, oszczędnościami oraz komfortem użytkowania.

  • Kotłownie gazowe
  • Kotłownie olejowe
  • Kotłownie na propan butan
  • Kotłownie na Pelets
  • Ogrzewanie pompami ciepła

Kotłownie gazowe

Istnieje duża ilość rodzajów kotłów. My jednak proponujemy kotły firmy VAILLANT, które są urządzeniami sprawdzonymi i cieszącymi się dużą popularnością wśród klientów. Kotły te charakteryzują się bardzo dobrą jakością i umiarkowaną ceną.
Nasza propozycja:
Oszczędny kocioł kondensacyjny VAILLANT + ogrzewanie podłogowe + kolektory słoneczne. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych zużycie gazu będzie jeszcze mniejsze.

Kotłownie olejowe

Jeśli nie mają Państwo gazu na swojej posesji, istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Proponujemy kocioł olejowy VAILLANT + grzejniki lub/i ogrzewanie podłogowe, kolektory słoneczne, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia oleju.

Ogrzewanie pompami ciepła

Rozwiązanie to jest idealne dla działek bez perspektyw na gaz. Pompa ciepła nie należy do tanich rozwiązań w zakupie i montażu. Dlatego też bardzo ważne jest aby dobrać ją zgodnie z wyliczeniami i wytycznymi dotyczącymi gruntu .

Dobrze dobrana i zainstalowana pompa ciepła, jest urządzeniem bez obsługowym, chłodzi w lecie i grzeje w zimie, eksploatacja tego urządzenia jest bardzo ekonomiczna jeśli dodatkowo zainstalowane jest ogrzewanie niskotemperaturowe czyli ogrzewanie podłogowe, rachunki praktycznie są niezauważalne. Jeśli pompa ciepła  będzie wspomagana kolektorami słonecznymi ,układ taki stanie się bardzo oszczędny.

Kotłownie zasilane gazem płynnym

Nie jest to tanie rozwiązanie, ale jeśli jest perspektywa na gaz w przyszłości, można kupić kocioł gazowy Vaillant i później wymienić jedynie palniki. To jest jedna oszczędność  drugą jest możliwość kupienia i zainstalowania kolektorów słonecznych, które zaoszczędzą część gazu.

Kotłownie z kotłami stałopalnymi np. na Pelets

Takie rozwiązanie jest dość uciążliwe dla użytkowników. Ponieważ układ taki wymaga obsługi. Jest też problem z pozostawieniem takiego układu np. zimą. Ale jeśli nie ma innego wyjścia i możliwości, dobierzemy najlepszy kocioł stałopalny.

Do wyżej wymienionych rozwiązań proponujemy instalację kolektorów słonecznych, które znacząco zmniejszają koszty podgrzewania wody użytkowej i wody w basenach oraz wspomogą pracę centralnego ogrzewania.

PUBLIKACJA 2014

Ekoemiter
02-249 Warszawa
ul Gen. Sosnkowskiego 17/12
tel +48 022 8 676 603
tel. kom. 0 602 660 853
realizacjastudiofabryka.pl