eko family

Pompy ciepła Vaillant

POMPY CIEPŁA FIRMY VAILLANT-OSZCZĘDZANIE Z KLASĄ


Przeczytaj artykuł: "Pompa ciepła wygrała z gazem"
 

Firma Ekoemiter jest autoryzowanym partnerem firmy VAILLANT.

Zgodnie ze swoją specjalistyczną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem oferujemy urządzenia, doskonałej jakości, przystosowane do potrzeb wymagających klientów.
Wprowadzone do naszej oferty pompy ciepła firmy VAILLANT posiadają bardzo dobre parametry techniczne i przystępne ceny.
Pompy ciepła  należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w Europie.  

Rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii stanowią bardzo dobrą alternatywę dla przestarzałych i wycofywanych ze sprzedaży urządzeń grzewczych.

Ciągle rosnące ceny energii, oleju opałowego lub gazu niezbędnego do ogrzania domu powodują, że coraz częściej zastanawiamy się nad innym rozwiązaniem niż to konwencjonalne, a mianowicie nad pompami ciepła.
Nowoczesne pompy ciepła VAILLANT pozyskują aż 75% potrzebnej energii grzewczej ze środowiska naturalnego. Pozostałe 25% to energia elektryczna potrzebna, aby instalacja działała.

Nowość

Podłączenia komputerowe VRNet Dialog w pompach ciepła VAILLANT umożliwiają sprawdzenie  pracy pomp ciepła u każdego klienta, a w razie potrzeby zmianę parametrów on line przez nasz serwis.

Kolektory słoneczne firmy VAILLANT i WATT, które posiadamy w naszej ofercie odciążą pracę pompy i ograniczą koszty w godzinach najintensywniejszego użytkowania.

OFERTA POMP CIEPŁA FIRMY VAILLANT
ZOBACZ KATALOG POMP CIEPŁA

Układ z pompami ciepła firmy VAILLANT umożliwia opracowanie w pełni indywidualnych rozwiązań zarówno w trakcie modernizacji domu jak i w nowo budowanym.
Oferujemy Państwu nie tylko najwyższą jakość potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami, lecz także serwis i niezawodność

marki o ponad  130 letniej tradycji.


Pompa Ciepła  model flexoTHERM exclusive,   

 

Pompa ciepła z możliwością wyboru rodzaju dolnego źródła ciepła (solanka, woda, powietrze)

• Wysoka sprawność dzięki trwałej sprężarce typ Scroll

• Inteligentne zarządzanie źródłem ciepła przy układach hybrydowych – funkcja triVAI

• Zintegrowane chłodzenie aktywne

• Możliwość montażu chłodzenia pasywnego

• Funkcja PV Ready – współpraca z systemami fotowoltaicznymi

 

 pompa ciepła flexTherm exclusive

 

Pompa ciepła model flexoCOMPACT exclusive, 

 

Pompa ciepła z możliwością wyboru rodzaju dolnego źródła ciepła (solanka, woda, powietrze), wbudowany zasobnik ciepłej wody

• inteligentne zarządzanie źródłem ciepła przy układach hybrydowych – funkcja triVAI

• Dodatkowa, wielostopniowa grzałka elektryczna o mocy od 1,5/3,0/..../9,0 kW

• Możliwość montażu chłodzenia pasywnego

• Wysokoefektywny układ ziębniczy EVI

 

Pompa ciepła flexoCOMPACT exclusive

 

Pompa ciepła model geoTHERM do 17kW

 

Pompa ciepła gruntowa, typu solanka – woda

• Ekonomiczna i trwała

• O wysokiej sprawności, dzięki trwałej sprężarce

• Możliwość sterowania modułem chłodzenia pasywnego

• Wbudowany regulator pogodowy

 

Pompa ciepła geoTHERM do 17 kW

 

Pompa ciepła model geo THERM od 22 kW do 46 kW

System z pompą ciepła geo THERM jest w każdych okolicznościach idealnym sposobem ogrzania domu, a przez zastosowanie dodatkowego zasobnika ciepła maksymalny komfort poboru ciepłej wody.

Pompa ciepła geoTHERM od 22 kW do 46kW

Pompa ciepła model geoTHERM exclusiv -  to kompleksowe rozwiązanie. Zimą zapewnia ciepło, latem chłodzi, a o każdej porze roku dostarcza ciepłą wodę.

System geoTHERM exclusiv jest wyposażony w zasobnik ciepłej wody ze stali nierdzewnej o pojemności 175 litrów , dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 2/4/6 kW oraz pogodowy regulator bilansujący energię z graficzną prezentacją ilości ciepła pozyskanego z otoczenia. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym system gwarantuje przyjemną temperaturę w domu, zarówno latem, jak i zimą.

pompa ciepła geo THERM exclusiv

Pompa ciepła geo THERM plus - to naturalne ciepło w Państwa domu. System ten to kompleksowe rozwiązanie - zimą zapewnia ciepło, a o każdej porze roku dostarcza ciepłą wodę. 

pompa ciepła geo THERM plus

Pompa ciepła geoTHERM plus VWL S

Nowa pompa ciepła powietrze/woda do komfortowego przygotowania ciepłej wody dla domów jednorodzinnych ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody oraz nową, innowacyjną jednostką zewnętrzną, charakteryzująca się wysoką wydajnością oraz prostotą montażu.

Poma ciepła geoTHERM plus VWL S to systemowe rozwiązanie do przygotowania ciepłej wody użytkowej ze zintegrowanym 175 litrowym zasobnikiem, wykonanym ze stali szlachetnej, doskonale nadające się do efektywnego wykorzystania źródła ciepła jakim jest powietrze. Jest specjalnie polecana do stosowania w zabudowie jednorodzinnej. Urządzenie łączy wysoką wydajność, komfort użytkowania z gwarancją pracy również w niskich temperaturach. Szczególną cechą systemu gepTHERM plus VWL S jest nowoopracowana i elastyczna w montażu jednostka zewnętrzna, wyposażona w zintegrowany wymiennik ciepła powietrze- solanka, którą z powodzeniem zamontować można na działce. Charakteryzuje się dodatkowo bardzo cichą pracą . Spełnia również rygorystyczne normy bezpieczeństwa DIN w zakresie stosowana jej nawet na placach zabaw dla dzieci. A dzięki bardzo efektywnym pompom (klasa energetyczna A) pompa geoTHERM plus VWL S powietrze-woda jest wyjątkowo energooszczędna.
pompa ciepła geoTHERM plus VWL S   pompa ciepła geo therm plus VWL S -dom

 

Pompa ciepła geoTHERM VWL S

Nowa pompa ciepła powietrze/woda do komfortowego ogrzewania i przygotowania oraz ciepłej wody przy współpracy z zasobnikami ciepłej wody oraz nową, innowacyjną jednostką zewnętrzną, charakteryzująca się wysoką wydajnością oraz prostotą montażu.

Pompa ciepła geoTHERM VWL S to systemowe rozwiązanie do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej we współpracy z wolnostojącymi zasobnikami c.w.u., doskonale nadające się do efektywnego wykorzystania źródła ciepła jakim jest powietrze. Jest specjalnie polecana do stosowania w zabudowie jednorodzinnej. Urządzenie łączy wysoką wydajność, komfort użytkowania z gwarancją pracy również w niskich temperaturach. Szczególną cechą systemu geoTHERM VWL S jest nowo opracowana i elastyczna w montażu jednostka zewnętrzna, wyposażona w zintegrowany wymiennik ciepła powietrze - solanka, którą z powodzeniem zamontować można na działce, w otoczeniu budynku. Charakteryzuje się dodatkowo bardzo cichą pracą . Spełnia również rygorystyczne normy bezpieczeństwa DIN w zakresie stosowana jej nawet na placach zabaw dla dzieci. A dzięki bardzo efektywnym pompom (klasa energetyczna A) pompa geoTHERM VWL S powietrze-woda jest wyjątkowo energooszczędna.

Można nie martwić się o codzienny nadzór nad instalacją, gdyż seryjny pogodowy regulator bilansujący energię automatycznie steruje ogrzewaniem i przygotowaniem ciepłej wody.

pompa ciepła geo therm VWL S  pc geo THERM VWL S przy schodach

 

 

Pompa ciepła monoblokowa powietrze-woda aroTHERM VWL  
Nowa pompa ciepła gwarantująca pełny komfort w domu jednorodzinnym, zaprojektowana do nowoczesnego, szybkiego i niedrogiego montażu na zewnątrz.


Zalety pompy ciepła typu powietrze-woda aro THERM VWL to:
Wysoka jakość wykonania, idealny komfort, bezobsługowość i korzystna cena.
Pompa aroTHERM to proste rozwiązanie dla ogrzewania i aktywnego chłodzenia pomieszczeń.

W połączeniu z zasobnikiem geoSTOR nadaje się do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompa pracuje wyjątkowo oszczędnie, gdyż moc sprężarki z modulowanym trybem pracy jest stale dostosowywana do aktualnego obciążenia cieplnego budynku.

AroTHERM można łatwo i szybko zamontować na zewnątrz, także bezpośrednio na ścianie domu. W budynku należy zamontować jedynie niewielkich gabarytów moduł hydrauliczny VWZ MEH 61, regulator calorMATIC 470/4 i opcjonalnie moduł wymiennika ciepła glikol/woda VWZ MWT 150.

Do przygotowania ciepłej wody użytkowej niezbędny jest zasobnik geoSTOR VIH RW 300 lub VDH 300/2.

Pompa aroTHERM polecana jest zarówno do nowych jaki modernizowanych budynków.

pompa ciepła aro THERM VWL

Pompa ciepła aroSTOR VWL BM 290/3

Nowa pompa ciepła powietrze-woda aroSTOR sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę, zapewniając przy tym ekonomiczne jej przygotowanie.

Pompa ta będzie doskonałym rozwiązaniem w domach, gdzie funkcjonują instalacje oparte o kocioł węglowy, olejowy, na gaz płynny LPG oraz w obiektach, takich jak stacje benzynowe, pola namiotowe, dacze, domki letniskowe, punkty gastronomiczne, szkoły, sale gimnastyczne, hale produkcyjne, warsztaty, obiekty typu siłownia, czy klub fitness. Pompa ciepła aroSTOR jest wyposażona w zasobnik 290 litrów, oferując komfortowe korzystanie z ciepłej wody. Wysoka sprawność potwierdzona współczynnikiem COP powyżej 3 (dla A15W55 = 3,3 wg EN 16147). Podgrzew wody możliwy jest nawet gdy temp. powietrza pobieranego spadnie do -7°C. Podłączenie kanałów powietrznych daje wiele możliwości pracy, w tym chłodzenie pomieszczeń.

Dzięki wbudowanej wężownicy możliwa jest współpraca z dodatkowym źródłem ciepła (kotłem) gwarantująca uzyskanie ciepłej wody w bardzo mroźne dni zimowe.

pompa ciepła aroSTOR VWL BM 290/3  


INFORMACJE DLA ZAINTERESOWANYCH

Co to jest pompa ciepła ?

Pompy ciepła to urządzenia umożliwiające wykorzystanie zasobów energii naturalnej, której źródłem może być powietrze atmosferyczne, grunt, woda powierzchniowa lub podziemna. Urządzenia te pobierają energię cieplną ze źródła i przenoszą ją do budynku.

Z czego składa się pompa ciepła ?

Pompa ciepła składa się ze:

  • sprężarki
  • zaworu rozprężnego
  • parownika i skraplacza (płytowe wymienniki ciepła)

Jak działa pompa ciepła ?

Zasadniczo pompa ciepła działa tak samo jak lodówka - tyle że układ jest odwrócony. Lodówka pobiera ciepło z komory i odprowadza je na zewnątrz. Pompa ciepła natomiast pobiera ciepło ze środowiska i przekazuje je do instalacji grzewczej w domu.

Grunt oraz wody powierzchniowe zawierają nieocenione ilości energii. Za pomocą pomp ciepła już przy głębokości od 1.5 m przy zastosowaniu kolektora poziomego i do głębokości 100 m przy zastosowaniu kolektora pionowego możemy czerpać taką ilość energii, która zaspokoi nasze codzienne potrzeby ogrzewania.

Schemat z wymiennikiem pionowym

Korzyści i zalety wynikające z zainstalowania pomp ciepła:

  1. Nie trzeba uzbrajać działki w gaz
  2. Stawiać w ogrodzie butli z gazem propan-butan
  3. Dom nie musi mieć komina
  4. Pomieszczenie gdzie stanie pompa ciepła można wykorzystać np na: pralnię, lub suszarnie
  5. Brak procesu spalania a zatem bezpiecznie i ekologicznie
  6. Bardzo tanie ogrzewanie

Czy instalacja pompy ciepła opłaca się ?

Koszt instalacji pompy ciepła jest dość wysoki, ale rekompensuje go tania eksploatacja. Opłacalność inwestycji zwiększy się jeśli pompa ciepła będzie wykorzystywana latem do chłodzenia pomieszczeń.
Istotny wpływ na efektywność ogrzewania pompami ciepła ma konstrukcja budynku, szczególnie system jego ocieplenia.

Mając na względzie całkowity brak kosztów obsługi i napraw w okresie eksploatacji pomp ciepła oraz żywotność sprężarek dochodzącą do 25 lat można powiedzieć, że żadne inne źródło ciepła nie jest w stanie zaoferować dziś i za kilkanaście lat tyle, co pompa ciepła.
Tak więc pompa ciepła jest to pomysł na zautomatyzowaną i ekologiczną a przy tym ekonomiczną instalację.

Ekoemiter
02-249 Warszawa
ul Gen. Sosnkowskiego 17/12
tel +48 022 8 676 603
tel. kom. 0 602 660 853
realizacjastudiofabryka.pl